Mis vahe on maisi jahu ja maisi gluteeni jahu?

Kuna maisijäätmed ja maisi gluteenijäätmed on samast kultuurist sarnased nimed ja kevadised, on loomulik eeldada, et neil on sarnased kasutusalad. Tegelikult on maisijahu toidugrupp, samal ajal kui maisglüteeni jahu on mõeldud peamiselt põllumajandusele ja aiandusele. Mõlemad võivad olla kasulikud iseseisva majapidamise jaoks, kuid neid ei tohiks asendada üksteisega.

Corn Meal

Kuivjahu valmistatakse kuivatatud maisi tuumade jahvatamise teel. Tootjad kasutavad teraviljaainet, erinevalt sordist, mida kasutatakse värske söögiks või popkorni jaoks. Enamik teraviljaainet saab loomatoiduks, kuid umbes 10 protsenti kasutatakse toiduainete, näiteks maisi jahu ja maisi helbed, vastavalt Purdue Ülikool.

Corn Meals Kasutab

Enne toiduvalmistamist kasutage maisi jahu, et küpsetada liha, kala või kana, või peamise leiva-, maffi- ja pannkooki koostisosana. Erinevalt teistest jahu- dest on ka teravilja hommikusöögi, näiteks magustoidu puding või õhtusöögi nagu Polenta. Vastavalt Minnesota ülikooli laiendamisprogrammile on gluteenivaba tera rikastatud sageli kaltsiumi ning B- ja D-vitamiinidega.

Maisijahu

Kuivlutsinajahu on maisi jahvatamise kõrvalprodukt. Sellise tuumakomponendi osa, mida ei kasutata sellistes toodetes nagu maisi jahu, on väärtus loomasöödana või põllumajanduses ja aianduses. Corn-gluteen sisaldab umbes 60 protsenti valku ja 10 protsenti lämmastikku.

Corn Gluten Meal kasutab

Köögiviljade gluteenijäätmed ei ole söödavad inimeste standardite järgi, kuigi neil on lemmikloomade, veiste ja kodulindude sööta. 1990ndate aastate alguses avastasid teadlased, et maisi-gluteenil on väärtus ka orgaaniliste herbitsiidide ja väetisena. Täpsemalt, gluteenisisalduse eesmärgiks on umbrohu seemned, mis ei ole veel hakanud idanema ja takistavad nende idanemist. Sel põhjusel toimib maisi gluteenijahu kõige paremini kevadisel või vahetult enne hilinenud õitsevate umbrohtude tekkimist. See ei reguleeri juba tekkinud umbrohtusid ega mitmeaastaseid umbrohtusid. Teisest küljest on maisi-gluteenijäätmed tõhusad, et peatada mitmeaastaste umbrohtude seemnete levik, mis kontrollib nende levikut. Rodale’i “Ultimate Encyclopedia of Organic Gardening” soovitab kasutada ka maisi gluteeni jahu kui looduslikku väetist. Selle 10-protsendiline lämmastikusisaldus muudab selle sõnniku või tehislämmastikväetiste sobivaks asenduseks vastavalt entsüklopeediale. Kuna maisigluteenijäägid takistavad seemnete idanemist, tuleks seda kohaldada ainult kehtestatud aedade või muru suhtes.

Kattuvad kasutusalad?

Kuivsööta on peamiselt toidu koostisosa, samal ajal kui maisi gluteeni jahu ei saa kasutada “inimeste toiduna”. On tehtud mõningaid uuringuid, et näha, kas tavapäraselt on maisitärklist põllumajanduses ja aianduses, eriti fungitsiidina. Washingtoni Riikliku Ülikooli pikendamisteenistuse andmetel ei ole nõuannet toidu kvaliteediga maisitärklise kasutamise kohta aias usutav. Köögiviljast on kõige parem jääda köögivilja, samal ajal kui maisi gluteeni jahu tuleks viia aia- või kanahoones.