Seletamatu kaalutõus nende 40-ndatel naistel

Naisena on perimenopaus aeg, mis teie elus viibib menopausi. Perimenopaus võib alata juba 30-ndate lõpus ja see kestab tavaliselt mitu aastat. Perimenopausi ajal muutuvad teie hormoonid dramaatiliselt kõikumiseks, mis võib teie füüsilist ja emotsionaalset mõju mõjutada. Selle perioodi jooksul võite koguda soovimatuid naela, hoolimata eluviisist, mis alati varem teie kaalu üle kontrollis. Kui te kaalute ootamatult, konsulteerige oma tervishoiuteenuse osutajaga.

Kui teie toit sisaldab liiga palju töödeldud toitu ja liiga palju valget suhkrut, võivad teie rakud muutuda insuliini suhtes resistentseks. Insuliin on vajalik glükoosi transportimiseks läbi rakuseinte. Protsess on järk-järguline ja võib põhjustada 2. tüübi diabeedi. Insuliiniresistentsuse tagajärjel hoiab teie keha glükoosisisaldust rasvana, mille tagajärjeks on kehakaalu tõus. Kuigi dieedi küllastamiseks joomine võib teie kalorikoguseid vähendada, põhjustavad paljud neist endiselt insuliini tootmist, mis aitab kaasa insuliiniresistentsusele.

Kui teil on stressi all, vabaneb neerupealist kortisool. Kortisool on hormoon, mis takistab kehakaalu langust. Teie keha tõlgendab stressi kui ohtu oma ellujäämisele ja hakkab koguma kaloreid. Stress võib esineda mitmel kujul. Lisaks emotsionaalsele stressile võib krambihoog dieedi, hingamise ja kõikuva kehakaalu korral kehas. Kui stress on krooniline, võib see põhjustada neerupealiste väsimusest tingitud ainevahetust. Stressivastase reaktsiooni korral võite üle minna ka üle ja mitte olla sellest teadlik.

Perimenopausi ajal vähendavad teie munasarjad järk-järgult östrogeeni tootmist. Kui teie östrogeenide tootmine väheneb, püüab teie keha toota seda mujal. Teie keha püüab seejärel säilitada rasva, et säilitada oma hormoonide tasakaalu. Samuti, kui lähened menopausile, toodab teie organism vähem hormoonprogesterooni. Progesterooni taseme langus ei põhjusta rasva hõrenemist, kuid see põhjustab vee peetust ja puhitus.

Naised kalduvad lihaseid kaotama ja rasvasid, kui nad lähenesid menopausi. Algselt võib rasv teie kõht suunata. Kuna lihasmass kaalub rohkem kui rasv, ei pruugi keharasva esialgne suurenemine põhjustada kehakaalu tõusu. Siiski, kui kaotad rohkem lahja massi, aeglustub teie põhiline ainevahetus. Teie aeglasem ainevahetus muudab tõenäolisemaks, et kogu keha rasv saab, mis suurendab teie kehakaalu.

Insuliini resistentsus

Stress

Hormoonid

Keha koostis