Suhkruroomi tervislik kasu

Kuumade kuude jooksul paljude talupidajate turgudel on suvine kalakari, mis on suvine squash, ja see võib ulatuda värvist kollasest kuni sügavale roheliseks. Sellel on kergelt magusa maitsega pakkumine ja see on ainult 21 kalorit ühe tassi kohta, see on teretulnud lisaks kalorsusega kontrollitavale dieedile. Suhkrupeedil on rikkalik toitumisprofiil ja see annab kasu tervisele tänu oma toidulisanditele, mineraal- ja vitamiinide sisaldusele.

C-vitamiin

Suhkrusiin on hea C-vitamiini allikas. Vees lahustuv antioksüdant, C-vitamiin lahustub teie kehavedelikes ja kaitseb teie rakke vabade radikaalide eest, mis on väga reaktiivsed ühendid, mis oksüdeerivad teie DNA-d, lipiide ja valke, põhjustades rakulist kahjustust. Piisava C-vitamiini kogumine toidus aitab ka närvirakkude kommunikatsioonis, aitab teie keha kolesterooli metaboliseerida ja hoiab teie kudesid tugevaks. Tassi tükeldatud suhkrupeedikast sisaldab 22 milligrammi C-vitamiini, mis on 24 protsenti soovitatavast päevasest tarbimisest meestel ja 29 protsenti naistele, mille kehtestab Meditsiiniinstituut.

Luteiin ja Zeaxantiin

Suhkrusiin pakub teile ka luteiini ja zeaksantiini, mis on kaks karotinoidi perekonda kuuluvat toidulisandit, mis on sama toitainete perekond, mis sisaldab β-karoteeni, mis on A-vitamiini allikas. Luteiin ja zeaksantiin soodustavad tervet nägemist. Nad filtreerivad valguse kiirid, kui nad silma sisenevad, mis aitab tagada, et kahjulikud kiired ei kahjusta silma kudesid. Kuigi alates 2013. aasta septembrist ei ole Meditsiiniinstituut määranud luteiini ja zeaksantiini soovitatavat ööpäevast tarbimist, märgib Ameerika Optomeetriline Assotsiatsioon, et vähemalt 6 milligrammi päevas tarbitavate ainete sisaldus võib vähendada teie riski vanusega seotud makulaarse degeneratsiooni, silma Haigus, mis põhjustab pimedaksjäämist. Tassi tükeldatud suhkrupeedist valmistatakse 2,6 milligrammi luteiini ja zeaksantiini või 43 protsenti selle sisselaske eesmärgist.

Mangaan

Suhkrulisandite tarbimine suurendab ka mangaani, mis on oluline mineraal. Nagu C-vitamiin, kaitseb mangaan teie kudesid kahjulike vabade radikaalide eest. See toetab glükosüültransferaaside funktsiooni, mis on proteiinide perekond, mis soodustab terve luukoe arengut. Mangaan aitab ka teie kehal toota tõhusat haava paranemist hädavajaliku kollageeni. Iga tassi tükeldatud suhkrupeedi tooma 0,22 milligrammi mangaani. See annab vastavalt 12 ja 10 protsenti Meditsiini Instituudi soovitatavast päevasest tarbimisest naistele ja meestele.

Tarbivad rohkem suhkrumaid

Suhkrusiin on sama maitsval toitudval toorainel kui keedetud. Proovige toorikukvisiini pulgadesse paarituks ja paaritage see tervislike maitseainetega nagu hummus või guakamool. Kastmiseks lõigake kaunviljad pikkadeks, õhukesteks ribadeks ja segage neid sidrunimahlaga, oliiviõli ja pipraga, et kergelt valmistatav, kuid maitsekas salat. Kastmešokikivi köögiviljapuljongis, seejärel lisage maitse värskelt hakitud basiilikuga või piparmünt, või pintsliga suvikliibriid ja oliiviõliga ning seejärel grillige enne keetmist.