Tee terviseriskid

Tervete antioksüdantide kalorivaba joogina on tee üldiselt tark valik. Siiski ei ole toit ja jook ideaalsed, võib jootmine suurtes kogustes valget, rohelist või mustat teed – nagu ka kõik teelehtedega tehtud joogid – põhjustada kõrvaltoimeid. Vastavalt Harvardi rahvatervise koolkonnale on joomine kolm kuni neli tassi teed päevas.

Tee sisaldab loomulikult kofeiini, mis võib põhjustada kiiret südame löögisagedust, ärevust, unetust, kõhuõõne ja värisemist. Aja jooksul võib teie keha kasvatada sõltuvalt kofeiinist, nii et võite pärast regulaarset kasutamist end ära tarbida, kui teil on väsimus, peavalu ja ärrituvus. Tee kofeiini sisaldus võib olla 14 kuni 60 milligrammi kohta tassi kohta, kõrgeima tasemega musta tee, mõõduka tasemega oolongi tee ja suhteliselt madalate roheliste ja valgete teedega. MedlinePlus’i andmetel loetakse mõõdukaks tarbimiseks 200-300 milligrammi kofeiini ööpäevas.

Tee sisaldab antioksüdante, mida nimetatakse flavonoidideks ja mida uuritakse nende rollist haiguste ennetamisel. Kuid terved, kui need võivad olla, takistavad flavonoidid mitteheimeeritud raua imendumist, mis on leitud taimtoitudes, näiteks ubades ja köögiviljades. Kui teil on muret rauavähis, võib tarvis vältida teed söögi ajal. Vastavalt Harvardi tervise väljaandele võib Teil ka vähendada raua blokeerivat teed, lisades sidrunimahla või piima.

Hoiduge kohalikust kohvikust või restoranist pärit tee jookidest, näiteks chai latteist, Tai külmutatud teest või puuvilja maitsestatud tee jookidest. Neid võib laadida suhkru, rasvase täispiima või koorega, mis võib sisaldada sadu kaloreid portsjoni kohta. Pudeliga külmutatud teed laaditakse sageli ka suhkruga, nii et loe silte, et teada saada, mida te jootate. Tibukujuliste jookide jaoks vali magustamata kuuma või külma tee, mille lõhn on tsitrusviljadega. Kui te ei saa elada ilma magususeta, lisage pool supilusikatäis meest, mis maksab teile ainult umbes 30 kalorit.

Pruulitud tee on olnud juba sajandeid, kuid kontsentreeritud tee-toidulisandeid ei ole – ja neil võib olla täiendavaid kõrvaltoimeid. Linus Paulingu Instituut tsiteerib uuringuid nii kofeiinitud kui ka kofeiinivaba rohelise tee ekstraktide kohta, milles mõnedel isikutel oli iiveldus ja pearinglus. Mõned neist, kes võtsid kofeiiniekstraktid, kogesid ka kõhuvalu, kõhulahtisust, agitatsiooni, rahutust, segadust ja unehäireid.

Kofeiini sisaldus

Raua neeldumisega seotud probleemid

Additive Alert

Extract Effects