Treening korvpalli põlvede tugevdamiseks

Korvpall on nõudlik spordiala, mis nõuab kiiret käitumist, hüpamist ja suunda. Põlvekahjustused on üks kõige tõsisemaid korvpalli vigastusi ja võivad mängija mängida kogu hooajal. Põlvekahjustused võivad juhtuda ülemäärase või trauma tõttu. Teie treeningud peaksid põlved tugevdama ja parandama liikumise tehnikat, vähendades korvpalli mängides vigastuste tõenäosust. Enne uue raviskeemi alustamist konsulteerige oma arstiga, eriti kui teil on varem olnud põlvekahjustus või põlvevalu püsiv või halvenev.

Vastupanuvõime tugevdab sidemeid, mis hoiavad teie põlveliiget koos, vähendades pisarate tõenäosust. See tugevdab ka teie põlve ümbritsevaid lihaseid ja tagab liigese stabiilsuse, nagu näiteks teie neljapoolsed, hamstringi, gluteus-mediuse ja adductorid. Hästi ümardatud vastupanu-koolitusprogramm seab oma põlved igas liikumissuunas välja ja tegeleb harjutamistsükli jooksul tugevuse, jõu ja lihaspinge vastupidavusega. Harjutused, mis asetavad suurema massi ühes jalas, aitavad teil liikumiskvaliteedi parandamisel tugevneda – nii integreerige oma programmisse split squats, single-leg squats, stepups ja lunges. Ärge lähege keerulisemale harjutamisele ega suurendage vastupanu, kui te pole oma praeguse treeningu tehnikat õppinud. Parimate tulemuste saamiseks konsulteerige tugevate ja kliimaseadmete spetsialistiga ja õppige sobivat vormi mis tahes harjutamiseks, mida te pole kindel.

Valige ühend või mitmeosaline harjutused lihaste tugevdamiseks põlvede ümber. Struudiga läbiviidav surverõhk on sünergistidena teie gluteed ja nelikantlid, samal ajal kui hamstring on dünaamiline stabilisaator. Squats ja lunges tugevdavad nelinurkseid ja vasikaid. Töötage külgmiste kopsudega kaasaskantavaid ja röövitavaid. Kui kõik pea- või põlvekaela ümber asetsevad lihased on tugevad, võib põlveli painutamise korral põlvekael ka paremini jälgida.

Komplitseerige oma kombineeritud harjutusi oma kudumiste ja kõhtutega isoleeritud harjutustega. Neljarattalised pikendused ja hamstringi kõnnid võivad olla tehtud hoobade või kaabli rihmarattaga ning neid saab käituda kas ülespoole või hamstringi kõverale, mis asetsevad pingile allapoole.

Spordisaalid aitavad teil tugevdada oma põlvi ja parandada liikumise tehnikat, kuid teil on vaja neid parandusi korvpalliväljakuks tõlkida. Agility harjutused, kasutades kiirus redelit, takistusi ja torbikud võimaldavad teil harjutada tegelikke liikumisi õige tehnika ja madala stressi keskkonnas. Kiire sportlane saab ka oma keha manipuleerida, et vältida olukordi, mis muidu võiksid põhjustada vigastusi. Tehke neid harjutusi selle isiku järelevalve all, kes suudab teie liikumise tehnikat hinnata ja parandada.

Vastupanu koolitus

Ühendatud liikumised

Isolatsiooniharjutused

Agility koolitus