Millised on anšoovise mõju tervisele?

Anšoovised on Atlandi, India ja Vaikse ookeani piirkonnas levinud väike õline kala. Neid saab nautida salatites, makaroogades ja pitsas. Lisaks soolase maitse kiidule on anšoovised teie organismile suurepärane toitumisallikas. Anšoovised tuleks nautida mõõdukalt nende naatriumisisalduse suurenemise tõttu.

Üks anšoovisekast 100 g, annab organismile ligikaudu 50 000 rahvusvahelist ühikut või IU A-vitamiini. Toidu lisaainete riikliku tervishoiuameti andmetel on A-vitamiinil oluline roll nägemise, luu kasvu, paljunemise ja Raku jagunemine, aidates samal ajal reguleerida immuunsüsteemi, soodustades silma tervislikke pinnaviimistlusi ja hingamisteede, kuseteede ja seedetrakti.

Anšoovised pakuvad rikkalikult kaltsiumi. 100-g anšooviste serveering võib anda kuni 147 mg kaltsiumi. Kaltsium on oluline tervete luude ja hammaste arendamiseks ja säilitamiseks.

Kui soovite kaaliumisisaldust oma dieedile lisada, on anšoovised sobivad võimalused. Nad annavad kehale ligikaudu 383 mg kaaliumi portsjoni kohta. Kaalium on südamefunktsiooniga otsustava tähtsusega ja mängib olulist rolli skeleti ja silelihaste kontraktsioonil, mis on oluline normaalse seedetrakti ja lihaste funktsiooni jaoks.

Anšoovised on rikastatud seleeni sisaldusega umbes 36 mcg kohta portsjoni kohta. Meditsiinilistel uuringutel põhinevat seleeni kasutatakse südame ja veresoonte haiguste, sealhulgas arterite insuldi ja kõvenemise või ateroskleroosi, samuti eesnäärme, mao, kopsude ja nahavähi ennetamiseks.

A-vitamiin

Kaltsium

Kaalium

Selenium