Millised on oranžide paprika tervist?

Bellipiprad on toitainetega suured ja sobivad ideaalselt hästi tasakaalustatud toidule. Need on saadaval aastaringselt supermarketites ja põllumajandustootjate turgudel, kuid on soojematel kuudel hooajal. Heledad värvilised paprikad, kaasa arvatud apelsinid, pakuvad toitainete sisalduse tõttu samasugust kasu tervisele. Proovige järgmises fajitas’is või karbonaadis apelsinipäiseid ja lisage kikile või salatile.

Dieet, mis mõõdukalt vähendab rasva ja kalorsuse tarbimist, aitab teil kontrollida oma kehakaalu. Liiga palju kaloreid ja liiga palju rasva toob kaasa raskust, mis suurendab teie südamehaiguste ja diabeedi riski. Tervislikul teel on kasulik toidud, mis sisaldavad tugevat lõhnaaineid ilma suures koguses rasva ja kaloreid. Apelsinipähklid on üks selline toit ja üks neist sisaldab ainult 30 kalorit ja 0 grammi rasva.

Üks oranž pipar sisaldab 190 protsenti igapäevasest soovitatavast C-vitamiini tarbimisest, mis on naistele 75 milligrammi ja meestele 90 milligrammi. Vitamiin C on toitaine, mis toetab tervislikku immuunsust ja kaitseb teid haigustest. See töötab ka kollageeni tekitamiseks, naha tervislikuks hoidmiseks ja haavade paranemise tagamiseks. Söömine vitamiin C-rikaste toitude abil lihtsustab teie keha imenduda raua oma sööki. Sel põhjusel on teie kala või kana apelsini paprikaga sidumine hea viis oma rauakaupade suurendamiseks, seda eriti naiste jaoks, kes kaotavad rauast iga kuu menstruatsiooni ajal.

Apelsinipulber sisaldab 2 grammi kiudaineid, mis muudab nad heaks igapäevaste juhiste saavutamiseks, mis on naistele 25 grammi ja meestele 38 grammi. Kiud on kalorivaba ja seeditakse aeglaselt, mis muudab selle hea söögiisu juhtimise võimaluseks. Kõigi päevade saamine piisavaks, et parandada kolesterooli taset, vähendades samas südamehaiguste riski samal ajal. Fibre reguleerib seedimist ja soolestiku funktsiooni ning seda saab kasutada kõhukinnisuse leevendamiseks.

Heledad värvi puuviljad ja köögiviljad sisaldavad suures koguses antioksüdante. Apelsinipähklid pole erandiks karotenoidide, luteiini ja zeaksantiini puhul. Karotenoidid võitlevad rakukahjustusega, mis võib põhjustada vähktõbe ja südamehaigusi ja tekib siis, kui puutuvad kokku keskkonda toksiinidega, sealhulgas reostuse ja sigaretisuitsuga. Luteiin ja zaeksantiin kaitsevad silmi vanusega seotud makulaarse degeneratsiooni ja katarrakti eest.

Orange pipar on hea viis suurendada oma B-6-vitamiini tarbimist, mis peaks olema 1,3 kuni 1,7 milligrammi. Vitamiin B-6 aitab teie kehal metaboliseerida valke ja punaseid vereliblesid. See aitab ka teie keha immuunsüsteemil ja närvisüsteemil toimida. B-6 ebapiisav varustamine võib põhjustada aneemiat, kuna see põhjustab hemoglobiini liigutamist teie verevoolu kaudu. Stabiilne veresuhkru tase sõltub sellest, et saadakse õige kogus vitamiini B-6.

Madalad rasvad ja kalorid

C-vitamiin

Fiber

Antioksüdandid

Vitamiin B-6