Kreeka pähklid ja kõhukinnisus

Kroonilise kõhukinnisuse tavaline põhjus on piisava toiduga kiu puudumine. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel tarbib terve kogus igapäevaseid kiu sisaldust – 20 kuni 35 grammi, mis aitab teil saavutada soole normaalseid harjumusi. Kiud, mida kõige sagedamini saadakse taimede toitainetest koosnevate seedimistoetuste abil, aitab moodustada lahtiselt või korrutatult väljaheitega, muutes selle hõlpsamaks läbitumiseks ja lõpuks valutuks, korrapäraseks esinemiseks. Toiduvalkude allikad sisaldavad HuffPost Healthy Livingi andmetel kaunviljasid, nagu oad ja pähklid, teraviljad ja toota. Puu pähklitena võivad kreeka pähklid olla allikaks, mis võib aidata kõhukinnisuse ebamugavust vähendada.

Kõigist toidust, mis võivad aidata kõhukinnisust, hoiavad kreeka pähklid ühe tervislikuma allika all. Üks neljandik tass koorimata pähklitest (umbes 50 poolte kohta) sisaldab paljusid teisi toitaineid sisaldavat 164 kalorit, 16 grammi rasva, 3,8 grammi valku ja 1,7 grammi toidu kiudaineid. Pähklid on tavaliselt suuremad rasvasisaldusest ja kaloritest kui paljudest teistest kiudainetest pärit toiduallikad, kuid enamus pähkliõlisisaldusega rasvadest on südame terved monoküllastumata ja polüküllastumata liigid, mida mõõdukalt söötakse, on pähklid tõhusaks abivahendiks Kõhukinnisus

Meditsiiniinstituut soovitab alla 50-aastastel meestel süüa umbes 38 grammi kiude päevas ja naised tarbivad 25 grammi. Kuigi kreeka pähklid sisaldavad mõnda kiudu – 1,7 grammi 1/4 tassi kohta, lisaks paljudele teistele tervislikele toitainetele – nende kiu sisaldus portsjoni kohta ei ole kõhukinnisuse leevendamiseks piisav. Lisaks on paljude pähklite puhul palju rasva ja kaloreid, nii et soovitavate portsjonite suuruste järgimine on kohustuslik. Kiudude kõik tähed nagu läätsed, milles on 15,6 grammi kiudaineid kuumtöödeldud tassi kohta, on parem panus kõhukinnisuse vastu võitlemiseks, kuid kreeka pähkleid võib lisada koos teiste kiudaineid sisaldavate toitudega tervisliku toitumise ja seedetrakti loomiseks.

Kõigepealt meeldib kreeka pähkli nautistele, sest need, kes puuviljapärmi allergiaga, peaksid neid vältima. Pole kahtlust, et inimestel, kellel on ilmsed ja mõnikord rasked sümptomid – nagu nahalööbed, nõgestõbi, paistetus ja vilistav hingamine – peaksid neid mutreid vältima, kuid allergiad võivad olla ka üldisemad. Irooniline, et need võivad hõlmata kroonilisi sooleprobleeme, näiteks kõhulahtisust või kõhukinnisust. Kuna kreeka pähklid peaksid olema teie kõhukinnisust mõjutavad toiduallikad, siis vältige neid, kui teil on pärast sööki seedetrakti ebamugavust.

Nende tervete toitainete profiili tõttu võivad kreeka pähklid parandada kõhukinnisuse sümptomeid. Kuigi saate neid ennast kindlasti süüa, on veelgi parem ühendada pähklid koos teiste kiudaineid sisaldavate toiduainetega suure kiudainetega jahu jaoks. Proovige terasest lõigatud kaerahelbed koos mustikate ja kreeka pähklitega või isegi aurutatud ja maitsestatud spargelkapsleid või brusselsipähklit purustatud kreeka pähklitega peal.

Pähklite toitumisprofiil

Fiber Content

Pähklid ja toiduallergia

Fiber-Richi toitude valmistamine