Miks mul on lõualuu akne?

Akne on piinlik, kui see esineb, kuid see on täiskasvanute jaoks eriti stressirohke. Naised on aknepuhangute suhtes vastuvõtlikud hormoonide kõikumise, stressi ja isiklike harjumuste tõttu. Lõdvestused kipuvad asuma püttide allavoolu piirkonnas. Lõualuu ja lõug on tundlikud alad, millega sageli puutuvad käed, mis suunavad mustuse ja mikroobe.

Jawline akne

Akne võib tekkida keha peale, sealhulgas lõualuu ja lõua. Kaks tüüpi akne, mis on täiskasvanud spetsiifilised täiskasvanute jaoks, kipuvad aset leidma lõualuu piirkonnas. Vastavalt Ameerika Dermatoloogia Akadeemia andmetele põhjustab püsiv akne või akne, mis kestab 20. sajandi keskpaika ja täiskasvanute akne, mis tekib pärast aastaid läbi selge naha, mõlemad põhjustavad sügavaid põletikulisi lõualuusid, lõua ja suu lähedal. Akne Net. Mõlemad püsivad ja täiskasvanutele tekitatud akne mõjutavad naisi rohkem kui mehed.

Akne põhjused

Kõigil aknetel on põhjustatud naha kiiret akne ravi käsitlevate nahatoodete nahka niisutava loodusliku õli ületootmine. Akne ületab õlist koos surnud naharakkude ja bakteritega. Akne talgude kohaselt stimuleerivad kõikuvad hormoonide tasemed – näiteks puberteediea, raseduse või menopausi ajal – rasvkoe tootmist.

Raskendavad harjumused

Jawline-akne eriti raskendab teatud harjumusi ja ravimeid. Vastavalt teie näo lõualütmikule toimetab mustuse ja mikroobe teie käest näole, vastavalt Acne Talks. See lisandub teie käest soojusele, see loob ideaalse keskkonna bakterite kasvu jaoks ja sellest tulenevalt akne puhkuse. Samamoodi kannab sageli teie nägu puudutamata ka mustus ja bakterid teie näole. Pikad juuksed võivad ahvatlema akne. Juuksed, isegi kui see on puhas, sisaldab õlisid, mis lisaks nahale lisavad. Kosmeetikatooted, eriti kui need jäävad ööseks, võivad ummistada poorid ja tõhustada akne, eriti tundlikul alal paikneva lõualuu, märkides kiiret akne ravi. Stress võib stimuleerida hormooni androgeeni tootmist, mis suurendab akne.

Ravimid

Ravimid võivad aknele kaasa aidata. Sünnitusvastased pillid sisaldavad östrogeeni ja progestiini, mis aitavad kontrollida akne, mistõttu suukaudsed kontratseptiivid katkestada võivad põhjustada akne puhangu. Aga Acne Net’i järgi võivad progestiini sisaldavate suukaudsete rasestumisvastaste vahendite kasutamine aknena süvendada. Teised ravimid, mis võivad akne puhkemisele kaasa aidata, on kortikosteroidid ja krambivastased ravimid.

Kaalutlused

Täiskasvanud akne võib näidata tõsist tervislikku seisundit. Akne, millega kaasnevad ebaregulaarsed perioodid ja juuste muutused, nagu kiilased plaastrid, harvendamine või liigne näo juuste kasv, võivad olla polütsüstiliste munasarjade või neerupealiste hüperplaasia sümptomid, märgib Acne Net. Akne võib põhjustada ka munasarja või neerupealiste kasvaja. Nendel juhtudel jääb akne seni, kuni aluseks olev seisund on ravitud.