Millised on goldenseal tee kasu?

Mitmeaastane taim, goldenseal on Põhja-Ameerika päritolu. Sellel on väikesed lilled, vaarikatootega puuviljad ja viieõlmed lehed. Kuldseheliste ürtide juured on kibedad, maitsevad kollakaspruuni värvusega ning on kortsus ja keerdunud. Goldensealist valmistatud joomise tee võib pakkuda palju kasu tervisele. Rääkige oma arstiga õige annuse määramiseks.

Alkaloidid, mis on kullahelina bioaktiivsed komponendid, võivad aidata kaitsta mikroobide ohtude eest. Goldenseal alkaloidid on osutunud efektiivseks mikroobide nagu Helicobacter pylori, Mycobacterium tuberculosis, Staphylococcus aureus, samuti Klebsiella ja Candida liikide vastu, märgib Drugs.com. Helicobacter pylori on seotud mao haavandite arenguga, samal ajal kui Mycobacterium tuberculosis on tuberkuloosi põhjustav aine. Staphylococcus aureus võib põhjustada vere mürgistust, nahainfektsiooni, toidumürgitust ja kopsupõletikku ning Klebsiella võib põhjustada haava infektsioone, vereinfektsioone ja kopsupõletikku. Kui teil on bakteriaalne infektsioon, konsulteerige enne goldenseali tee kasutamist oma arstiga.

Goldenseal sisaldab berberiini sisaldavat ainet, millel on leitud, et see avaldab teie kardiovaskulaarsüsteemile kasulikku mõju. Berberiin aitab leevendada endoteliaalset düsfunktsiooni, mis on südame-veresoonkonna haiguste lähteaineks. Berberiin kaitseb endoteeliraku endoteelirakke endoteliaalsete kahjustuste eest, väidab 2009. aasta veebruaris avaldatud uuring “Cardiovascular Research”. Alkaloid soodustab ka veresoonte laienemist, vähendades nii kardiovaskulaarsete probleemide võimalusi.

Kuldne tee kasutamine võib aidata tugevdada teie immuunsüsteemi. Ühe uuringu kohaselt näitas Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel, et goldenseal võib aidata suurendada valgete vereliblede arvu, mis aitab võidelda infektsioonidega. Kahjuks pole seda uuringut korralikult kavandatud, UMMC teatab. Berberiiniga tehtud uuringud näitavad, et neil on vähivastased tegevused. Memorial Sloan-Kettering Cancer Center teatab, et berberiin pärsib märkimisväärselt aju ja rinnavähi rakkude laborikultuuride kasvu. Siiski on vaja rohkem teadusuuringuid, et kinnitada goldenseali vähktõvevastast kasu.

Kuigi goldensealil on palju kasu tervisele, võib see põhjustada ebasoodsaid kõrvaltoimeid, nagu valguse suurenenud tundlikkus ja suu, naha, kõri ja tupe ärritus. Rasedatel või rinnaga toitvatel naistel tuleb vältida juua kuldset tee. Kui teil on maksahaigus, südamehaigus või kõrge vererõhk, pidage enne goldenseali kasutamist nõu oma arstiga. Taim võib samuti interakteeruda selliste ravimitega nagu vere vedeldajad, tetratsükliin, digoksiin, tsüklosporiin, ranitidiin ja mõned keemiaravi ravimid, mistõttu küsige oma tervishoiuteenuse osutajalt nõu.

Kaitsjad mikroobide ohtude eest

Suurendab teie südame tervist

Võib pakkuda muid hüvesid

Võib põhjustada kõrvaltoimeid