Mis suurusega mägijalgratas 6-suu mees jaoks?

6 jalga sa oled üsna pikk mees. Rataste valimine, mis on teie proportsioonide jaoks korrektselt suur, on oluline selleks, et teid sõites mugavaks pidada. Korralikult paigaldatud jalgratas vähendab liigesevalu põlvedel, valulikkus seljas ja kaelas ning on palju pikematel miilidel kehas palju tervislikum. Mäesuusalauad sisaldavad radikaalselt erinevaid raami kujundusi, kuid need kõik on endiselt paigaldatud standardse mõõteskeemile, mis muudab jalgratta lihtsamaks. Võta mõned võtme mõõtmised ja võite kindlalt valida raami, mis sobib teie proportsioonide jaoks õigesti.

Teie esimene samm on leida oma jalamaja luu kõrgus või inseam, mis on oluline jalgratta raami mõõtmete mõõtmine. Teie huulte luu kõrgus on teie jalamaja aluse vaheline kaugus, mis asuvad teie jalgade vahel teie kreeni alusesse. Mõõtmise ajal järgige jalgade sisekülge ja kasutage standardset mõõdulint. Sa tahad olla jalatsid, mida soovite ringiga jalutada, sest see on koht, kus te tõesti pöördute jalgratta pedaalidega.

Kui teil on oma kamp-luu kõrgus, saate selle vastavusse viia tootja suurusklassiga, et leida konkreetse jalgratta raami kõige lähemal sobitus. Mägirataste puhul vastab tuulejõu mõõtmine teie hambakobarite kõrgusele ja näitab raami suurust. Mäesuusalauad kasutavad standardmõõdet ja 6-suu kõrgune mees langeb kuskil 18-20 tolli, sõltuvalt teie inseam mõõtmistest. Kui oled suuruste vahel, siis on see kõige parem, sest suurte istete ja pikema varraste vahel on erinevusi.

Et oma jalgratta sobivust täpselt reguleerida, peate veenduma, et teie iste on optimaalsel kõrgusel. Lükake jalgratta seina vastu ja paigaldage see ja hoidke istme reguleerimisel seni, kuni pedaali abil jalg pääseb mugavalt, kui vänthaak on otse alla. Selles asendis peaks põlv olema täiesti sirgjooneline või lihtsalt veidi painutatud. Seejärel asetage ettepoole ja puudutage käepidemeid ja reguleerige iste kallutamist, kuni kogu teie kaal asub teie puusa luudel, mitte pehme koel jalgade vahel.

Ratta kõige kontrollimiseks ja tasakaalustamiseks kontrollige oma käepidemete kõrgust ja varre pikkust. Sa tahad olla mugavalt jalgrattaga ettepoole, oma küünarliigesid kergelt painutatud, pea natuke otse ette ja teie õlad lõdvestunud. Sõltuvalt teie ülemise toru pikkusest peate vaikselt moodustama peakomplekti ja käepideme vahel viimase tolli. Proovige paar erinevat kõrgust ja varre suurust, kuni leiate endale sobivaima.

Jalgade saamine

Vastavusmõõtmised

Ideaalne sobivus

Tasakaalustusseadus