Parimad harjutused, et suurendada liikumisvahemikku pärast kogu põlveliigese asendamist

Pärast põlveliigese asendamist nõuab arst, et teil on võimalik 90-kraadise nurga all oma põlve painutada ja sirgendada enne, kui see tühjeneb, nii et teil on juba mõni valik liikumist. Teie füsioterapeut õpetab teile harjutusi kodus töötama, mis aitab teil lihast liikuda ja aitab vähendada valu, kuid lisaks on lihtsaid harjutusi, mis aitavad teil kiiremini liikuda.

Varajane treening keskendub liigendi paindumisele ja toetavate lihaste koordineerimisele. Kui aeglaselt paindedes oma põlve, asudes voodisse või paigutades toolile, saab liigutamiseks kasutada liigutamist. Hoidke painutamist paariks sekundiks ja tee kogu liikumine vedelikku. Sirge jalg tõuseb ja pahkluupumbad tugevdavad teie põlve toetavaid lihaseid, sidemeid ja kõõlusid ning aitavad vähendada turset, suurendades verevoolu ja drenaaži.

Harjuta kõndimis- ja ronimisradasid jalutaja või karkude abil. Kasulikuks võib olla teiega varajases staadiumis keegi, kui te kukute. Toetage oma kehakaalu ühtlaselt ja kasutage jalutajat või kargud, kuni need enam ei kaalu neile. Selles etapis võite vahetada ühe kooriku või suhkruroo asendist põlve teisel poolel, kuid püsti tõusuteel ja proovige mitte uue põlve soosida. Kui te ei kaota enam karkil või suhkruroolis kaalu, võite alustada jalgsi abistamata.

Kui teil on võimalik minna lühikeste vahemaade abistamata, on oluline taastada jäsemete lihaste tugevus koos resistentsuse harjutustega. Võite teha varajase taastusravi harjutusi kerge pahkluu kaaluga või vastupanuvõtuga ning võite sõita jalgrattaga, mis erineval määral on vastupidav, et tugevdada oma lihaseid ja töötada samal ajal oma liikumisulatuses.

Kui teie arst annab teile täiesti selge kasutamise, kaaluge jooga või tai chi klasside kasutamist. Mõlemat on Artriidi Sihtasutuse poolt soovitatav kasutada efektiivseid liikumisvajadusi ja mõlemad keskenduvad aeglasele kontrollitud liikumisele. Jooga asendid on varieerunud vigastuste või erineva oskustaseme mahajätmiseks ja näidatakse, et tai chi vähendab põlveprobleemidega inimeste valu ja kahjustusi. Kuid on oluline õppida professionaalilt, kuna vigastus võib tuleneda ebaõigest vormist.

Varajased harjutused

Funktsionaalsed harjutused

Täiustatud harjutused

Hooldusõppused