Zumba algajatele

“Kui te pole kunagi varem olnud Zumbos olnud, lõdvestage, nautige, kui te ei saa tantsu jälgida, lihtsalt midagi”, “sertifitseeritud Zumba juhendaja Adelicia Villagaray kuulutab välja oma klassid Baltimore’is Marylandis. Zumba algajad leiavad, et ladina treeningprogramm on vähemalt lõbus ja sageli palju rohkem – sõltuvust tekitav ja tegelikult muutuv, kuna naelad sulavad ära ja teete sõpru, kes ka muusikat, treeningut ja peolauda tunnevad Zumba.

Alusta vaatlustega

Leia klassi helistades spordisaalid või külastades Zumba kodulehel (link ressursid). Vaata klassi esmakordselt, soovitab Villagaray, kes õpib Zumba Fitnessi asutaja Beto Perezi all. “Soovin, et oleksin näinud oma esimest klassi,” ütles ta. “Sa tõesti ei tea, mida oodata. Inimestel, kes hüppavad, ei ole sammude jaotust. Nad on kogu koht, sest nad ei saa veel aru, kuidas Zumba töötab. “Kui sa lihtsalt vaatad oma esimese Zumba tunni asemel, siis võite võtta ja mõista samme ja rutiine.

Võtke klass oma tasemele

Alusta tavalisest Zumba klassist või Zumba Gold’ist, mis on mõeldud algajatele või vanematele osalejatele. Zumba Gold keskendub peamiselt sammudele, nagu Villagaray märgib, nagu näiteks Cumbia ja Salsa. “Väga lihtsad sammud tõstavad südame löögisagedust, kuid ilma hullute puusaliigutuste ja kiirete üleminekuteta,” märgib ta. “Zumba Gold on aktiivseks vanemaks täiskasvanuks ning rõhutab tasakaalu tehnikat ja stabiilsust, mis aitab igapäevaelus.”

Töötamine partei juurde

Oma raamatus “Zumba: Ditch the Workout Liituge partei!” Zumba kehakaalu langetamise programm, “Perez soovitab uustulnukatel esmajärjekorras seda aeglaselt võtta …” ja ei lähe kaugemale oma oskustest või sobivuse tasemest. “Kui teil pole sobivust taustaga, soovitab Perez proovida Zumbat kodus DVD-ga kasutada 20 minutit kolm korda nädalas lähtepunktiks. Ehitage kuni 45 kuni 60 minutit seanssi vähemalt kolm korda nädalas. Kuula oma keha ja “minna seda”, kui te tunnete energilist ja soovite rohkem teha, soovitab ta.

Mida kanda

Kandke mugava trenni riideid, kaasa arvatud ülakeha, mis sobib ideaalselt ideaalselt teie ülemise keha külge, nii et ükski kangas ei kukuks teie nägu välja venitades või liigutades, mis hõlmavad vöökohast ettepoole painutamist. Säärised või kapri-pikkusega püksid võivad hoida oma jala lihaseid soojem kui sportlikud püksid. Kandke regulaarseid treeningutükke, et alustada; kui sa armunud Zumbalt, võite soovida lisada tantsuspetsiifilisi jalatseid kettakujulise turvisemustritega, mis on ette nähtud pööramiseks, samuti paksu geeli kere toetamiseks. Pudelivesi on hädavajalik, samuti on kasulik ka väike rätik puhtaks nägu.

Tähelepanu lõbule

“Just lõbutsege,” soovitab Baltimore õpetaja Micheleen O’Neill, kes osaleb Villagaray klassides Zumba algajatena. “Tehke seda, mida saate teha.” Ärge hirmutage klassi hotshots, märgib ta, võivad nad olla tantsukolleegiumide lõpetajad või pikaajalised klassid. “Pidage meeles, et nad alustasid seal, kus sa tegid. See on areng, protsess. Tundke protsessi. Kui tunnete muusikat, muutub kogu dünaamika, “ütles ta.