Mesi kasutamine haavapritsina

Nagu meemesilane töötab, jagab lilli õietolm õitsema, et õitseda, kogub ta osa õietolmist ja laseb selle tagasi taru. Aedal sadu mesilaspiima töötleb õietolmu magusaks, vedelaks meeleks ja hoiab seda kärgstruktuuri rakkudes. Mõne jaoks on kallis magus ravivaks röstimiseks või taimeteed magustamiseks, kuid teised näevad meest ravina haavade paranemise kiirendamiseks. Mesi kasutamine on osa terviklikust meditsiinist, mille eesmärk on looduslikud tervise parandamise viisid. Rääkige oma arstiga enne, kui kasutate mett haavade paranemiseks.

Ajalugu

“ApiProduct ja ApiMedical Science Journal” teatasid, et mett oli populaarne haavakimbimine Vana-Egiptuses, mis põhineb 1550 B.C. pärineva iidse dokumendi “Ebers Papyrus” tõlkimisel. Papüüris on üksikasjalikult 147 viisi kehale kalli kandmiseks. Meditsiiniline meelekasutus hõlmas põletuste, haavade ja mesi kasutamist kui aktuaalset apteekki, et kiirendada paranemist mõnest operatsioonist, sealhulgas ümberlõikamisest.

Funktsioon

Vastavalt Uus-Meremaa Dermatoloogiaseltsile või NZDS-le sisaldab mesi kontsentreeritud suhkru lahust, mis piirab mikroorganismide kasvu. Kui mee kontakteerub haava sekreteeritud ainetega, võib see tekitada bakteriaalse kasvu takistava vesinikperoksiidi tüübi, märgib NZDS. See antibakteriaalne toime võib aidata vähendada väiksemate haavade paranemist.

Taotlus

Mesi kandmine haavade korrastamisel sõltub kuivatamise kogusest. NZDS selgitab, et suurema drenaaţiga haavad vajavad rohkem meest kui haavad, millel on väike või puudub kanalisatsioon. Kleepuva vedeliku kasutamine võib olla räpane peksus, nii et NZDS soovitab meedi panna otse steriilse marli padi peale ja asetada padi haavale. Eriti töödeldud sidemed, mis sisaldavad mesi, on saadaval tervisekaupade kauplustes. Enne ravimi kasutamist peate arst uurima haava.

Võimalikud kasutusalad

Vastavalt NZDS-le, võivad rõhk-haavandid, jalahaavandid, diabeetilised haavandid ja väikesed põletused ravida kiiremini, kasutades mesi haava korrastamisel. Mesi võib olla kasulik ka väikeste jaotustükkide ravimisel, kuid mitte ravida meestega haavu, kui meditsiinitöötaja seda ei tee.

Kaalutlused

Narkootikumide leitud andmetel võivad inimesed, kes on õhus levivate õietolmu suhtes allergilised, võivad tekkida allergilise reaktsiooni mee kasutamisest. Kuna mesilane kogub mesi tootmisel kasutatavat õietolmu, võivad mõned tema allergilised koostisosad jääda mesi, põhjustades reaktsiooni. Drugs.com hoiatab ka, et mürgiste lillide õietolmast saadud mesi võib olla mürgine, mistõttu on oluline teada, kust teie mesi pärineb. Lisaks võib mee kuumutamine oma antibakteriaalset toimet hävitada.