Mida saate küpsiste valmistamisel küpsetuspulbri jaoks kasutada?

Küpsetamine pulber tundub salapärane, kui te teadust ei saa. Sa lisate väikese koguse biskviitainet ja mis oleks välja kujunenud lame, tihe hokimängija väljub ahjust kohev koer. Kui teil pole kodus küpsetuspulbrit, ärritage. Selle asemele on mõned lihtsad ja lihtsad viisid, kui saate aru, mis see on ja kuidas see toimib.

Küpsetuspulber “vanem keemiline”

Küpsetamispulbri peamine koostisosa on teine ​​tavaline köögitäis, söögisoodat. Keemiliselt tuntud kui naatriumvesinikkarbonaat, rikub söögisoodat küpsetatud kaupu, sest see põhjustab hapete või kuumusega kokkupuutumise korral süsinikdioksiidi. Väikesed süsinikdioksiidi mullid tekitavad tainas kerget, mis muudab maiustusi nagu küpsised tõuseb ja annab neile koheva kooriku. Teise sama reaktsiooni kõrvalprodukt tekitab naatriumkarbonaati, mis maitseb ebameeldivalt leeliseliseks. Sellepärast kutsuvad enamik retsepte valmistoote naatriumkarbonaadi maitset neutraliseerima happe – näiteks väikese koguse sidrunimahla, petipiima või valge äädika.

Küpsetuspulbri keemia

Küpsetamine pulber tegeleb naatriumkarbonaadi probleemiga, sisestades selle happesuse vähendamiseks happeliste koostisosade lisamisel piisavalt hapet. Kuna need koostisained reageerivad viivitamatult pärast niiskuse sisseviimist, lisavad tootjad absorbeerivat maisitärklist, et takistada reaktsiooni toimumist, kuni vedelikud lisatakse taignale. See reaktsioon on põhjus, miks enamik küpsetuspulbrit tähistatakse “topelttoimega”. Esmalt reageerib see, kui pulbri hape ja naatriumvesinikkarbonaat asetatakse koos tainas olevate vedelikega, seejärel ahju kuumutades.

Lihtne asendus

Nüüd, kui sa mõistad söögisooda keemia, näete, kuidas see toimib ja kuidas küpsiseid ilma selleta teha. Kui retseptide loendis on muid happeid nagu sidrun või äädikas, ei pea te hapete lisama. Petipiimad küpsised, kuna petipiim on hape, jäävad sellesse kategooriasse puhtalt. Sellisel juhul lisage väiksem kogus tavapärasest, tavapärasest söögisoodust. Kuna söögisoodat on palju kontsentreeritum kui pulber, lisage summa neljandiku võrra.

Teie happe asendamine

Kui teie retsept ei sisalda koostisosade loendis hapet, peate selle lisama. Lihtsaim neist – ja kõige vähem tõenäoline, et kohandada oma maitse oma küpsised – on proportsionaalne segu söögisoodat ja koort tartar; mõned asendused hõlmavad vedelate koostisosade nagu melass ja valge piima kasutamine. Et vältida koostisosade tasakaalustamist kogu retseptis, veenduge, et vähendate retseptis olevaid teisi vedelikke proportsionaalselt.