Spordi motivatsiooni teooriad

Sportlased osalevad spordialadel mitmel põhjusel, alates kehalise tegevuse ja võistluse näljast kuni meeskonnale kuuluva rõõmu saamiseni. Treenerid võivad parandada meeskonna jõudlust, leides iga olukorra ja mängija jaoks õige motivatsiooni. Olemas on spetsiifilised motivatsioonilised teooriad, mis kasutavad psühholoogilisi kontseptsioone spordi suurendamiseks ja juhtimiseks.

Väline motivatsioon

Väline motivatsioon on välistest allikatest pärit motivatsioon. Mõned neist on käegakatsutavad, näiteks rahalised või muud materiaalsed hüved, sealhulgas trofeed või medalid. Materiaalne välimine motivatsioon ei pruugi olla ideaalne sportlastele, kes muutuvad liiga oluliseks materiaalsuseks teiste spordiaspektide arvelt. Immateriaalne välimine motivatsioon hõlmab kiitust, tunnustamist ja saavutamist, mis võib sportlaste motiveerimiseks olla sageli piisav.

Sisemine motivatsioon

Sisemine motivatsioon pärineb sportlast või mängijast. See hõlmab loomulikku soovi ületada väljakutseid ja nautida oskuste kordamist. Need tegurid võivad sportlastele meelde tuletada, miks nad osalevad teatavas spordis – eriti siis, kui see on kurnavates tavades. Sisemine motivatsioon on sageli kõige paremini toetatud mitmete eesmärkidega, olgu siis siis, kui nad on paremad oskuste komplektid või võistlused võistlusel.

Vitality teooria

Elutu teooria dikteerib, et elujõulisus mõjutab tulevaste jõudluse suutlikkust. Sportlasel on algtaseme elujõud, mille abil töötada ja ei lähe kaugelt sellest punktist. Toimingud või mõjud mõjutavad selle elujõudu ning takistavad või rahuldavad mängija vajadusi. Näiteks kui mängija on väliselt motiveeritud ja kiitust ei tule, mängija elujõudu kaotab ja ta kaotab motivatsiooni. Samamoodi, kui mängija armastab mängu ja hoiab sellel võitu, on tema sisemine nauding täidetud, tema elujõulisus tõuseb ja ta on motiveeritud jätkama.

Võileibu teooria

Võileiva teooria motiveerib sportlasi parandama või parandama, ilma et nad hävitaksid oma rõõmu, uhkuse või kaasamise tunnet võrdse meeskonnaliikmena. Saate seda teooriat ise kasutada, märkides ka oma positiivset panust oma meeskonda. Kui kriitikat kujundades, võileib vajadus positiivse armee vahel. See motiveerib sportlasi vajalike jõupingutuste parandamiseks, sest nende suuremad välised või sisemised vajadused on täidetud.

Amoturatsioon toimub siis, kui mängijal puudub motivatsioon, mis juhtub mõne põhjuse tõttu. Mõnikord ei ole mängijal suutlikkust ja tõesti ei usu, et ta suudab sooritada seda, mis on vajalik. Muidugi ei mõista mängija vajalikke seoseid soovitud tulemusega. Nendel juhtudel saavad treenerid ja treenerid enesehinnangu abil üles ehitada oskuste kogusid hoolikalt. Teine lahendus on sportlaste ettevalmistamine, et mõista, kuidas nende tehnika paranemine võib parandada nende üldist tulemuslikkust või nende meeskonda.

Amotatiiv