Kaalutõstmine ja hiatal-kõri

Haiglavähk on tekkinud siis, kui väike osa teie kõhus liigub läbi diafragma seina ava. Teie membraan on lihased, mis kontrollivad hingamist ja asuvad kõhu piirkonnas. Hiatalgatükid võivad olla kerged ja asümptomaatilised või võivad muutuda suurteks ja tekitada kõrvetised. Kaalutõstmine, kas spordina või igapäevase rutiini osana, võib mängida rolli hiatalu künkade arengus.

Hiatal Hernias põhjused

Paljud hiatalu künka põhjused võivad olla seotud kaalu tõstmisega. Tõsiste raskuste tõstmine, kõhu vigastuse ja pinget kandvad seisundid on kõik hiired-kübaraga seotud võimalikud põhjused. Need on kõik tegurid, mis võivad olla kooskõlas kaalu tõstmisega – kõhu lihaste pingutamine võib põhjustada diafragma seina nõrkust, luues auku. Teised sellise mürgiga arenemise riskifaktorid on ülekaalulised, neil on jõuline või püsiv köha või liiga karmide riiete ja vööde abil liigne surve kõhupiirkonnale.

Ärahoidmine

Kaalutõsturid võivad takistada hiatala kübarat, õppides õigesti tõsta. Isiklikud treenerid rõhutavad põlvede painutamise tähtsust pigem tõstmisel kui vööst, mis võib tekitada liigset survet rinnale ja membraanile. Tõstjad peaksid ka oma raskused valima hoolikalt vastavalt nende tugevusele, raskust tõstvate seansside ületamine liiga raskete raskustega, võib pingutada lihaseid ja põhjustada jämesoole. Tugevdamine oma põhilisi lihaseid läbi crunches või sillad võib hoida sind tugev ja tervislik ja vähendab riski, et lihaste nõrkus näitab hiatal tupus. Pane oma selja põrandal oma käed clasped peaga ja põlved painutatud teha crunch . Pingutage kõhtu ja tõstke oma pea ja õlad põrandast välja, hoides oma jalgu põrandale tasasel pinnal. Silla moodustamiseks lange oma selga oma kätega külgedelt ja põlvedele painutatud. Lepitage oma kõht lihaseid ja tõstke puusad põrandast välja.

Tegevuste piiramine

Te võite kaalu tõsta ja ei mõista, et teil on hiatalivähk, kui te ei tekita happe refluksi peamist sümptomit. Hernia avastamisel võib teie arst piirata oma tõsielulist tegevust, kui ta arvab, et sportimine mõjutab teie tervist. Kuna liigne rõhk kõhu piirkonnas võib põhjustada jämesoole halvenemist, peate võib-olla töötama kergemate raskustega või lülitama käte kaalutlusi, kuni teie kusi on parandatud.

Kaalutlused

Väikesed ja keskmise suurusega hiatalivaagrid ei vaja sageli invasiivset ravi ja neid ravitakse kõrvetisümptomite leevendamise alusel. Tüsistuste vältimiseks tuleb käituda suuri küpsiseid, sh kummitusi. Killutatud mürk on haigusseisund, kus teie magu jäljendab läbi membraani keerdude ja eemaldab ringluse selle kehasse. Kui teil on hiatalivaenide parandamiseks operatsioon, peate oma arstiga tegelema oma kehakaalu tõstmise plaanidega, kus kannatanul võib tekkida nõrkus ja see võib tulevikus taas kord tulla.