Lapsed, kellel on plusse ja miinuseid

Enne lapsi toomist peavad tulevased lapsevanemad kaaluma, kuidas see otsus oma elusid muudab. Lapsevanemaks saamine pole kunagi lihtne ja see toob kaasa olulisi elustiili muutusi, mida mõnedel uutel vanematel on raske kohaneda. Vanemlikkus pakub aga ka võrreldamatuid hüvesid, kuna teil on otsene käsi lapse elu kujundamisel. Veenduge, et olete valmis tegelema laste kasvatamise raskustega enne selle eluetapi algust, selgitades välja, mida saate lapsevanemast oodata.

Bondi moodustamine

Sidumine on lapse arenguks väga oluline, sest see annab lapsele esimese intiimse suhte ja võib tõsta enesehinnangut. See aitab lapse sotsiaalset ja kognitiivset arengut, märgib KidsHealth.org. Võtme, mille te oma lapsega koostate, on meeldiv osa lapsevanemast ja lapse naeratus näeb vanematele tõelise õnne. Mõned vanemad suudavad viivitamatult oma lastele siduda, samas kui teised saavad mõnda lisaaega. Võlv moodustub hooldamise kaudu, sest laps on sinu jaoks kõikehõlmav. Teie lapsega kaasnev manus on midagi, mis kestab kogu elu.

Mõjutades elu

Vastavalt AskDrSears.com-le on vanemate oluliseks osaks kasvatada laps, kes otsustab elada moraalselt. Eesmärk on õpetada lapsele, kuidas teiste suhtes lugupidavalt kohtlema ja mõelda tegevuse tagajärgedele enne selle toimepanemist. Vanemate jaoks on väga kasulik, kui näete, et teie laps on ühiskonna osavõtjaks, kuna olete õpetanud moraali ja väärtusi. Teades, et olete mõjutanud oma järgmise põlvkonna oma kogukonnas oma lapse kasvatamise kaudu, on paljudel inimestel lapsed otsustamiseks piisavalt põhjust.

Alati väsinud

Kui kuulete, et vanemad kurdavad oma lapsi, siis on see sageli seotud väsimusega. Alustades peaaegu kohe pärast sündi, väsivad lapsed oma vanemaid nii, et neil ei ole sageli midagi muud kui lapse eest hoolitsemine. See muudab asjad hullemaks, kui laps ei valeta öösel hästi, kuna lapsevanemad ei vastuta ainult lapse vajaduste rahuldamise eest päeva jooksul, vaid ka hoolitsema, kui ta ei saa magada. Mõnele tulevastele vanematele on hommikul ammendatud ema nägemine piisav, et vältida lapsi.

Mõju suhetele

Võttes lapse kahtlemata mõjutab suhteid ja see ei ole alati positiivne asi. Mõned paarid usuvad, et lapse saamine võib kuidagi lahendada mis tahes probleemid, mis neil on, kuid see ei ole tavaliselt nii. Kui laps on, suhe teie partneriga muutub sageli teisejärguliseks ja lapse hoolitsemine on prioriteediks. Teie suhe võtab täiesti erineva dünaamika ja võite leida, et teil on väga vähe vaba aega, seega veenduge enne selle otsuse tegemist, et olete valmis selle suure elu muutmiseks.