Millised on arnika eelised?

Arnica on juba aastaid kasutatud taimsetest valuvaigistavatest vahenditest ja seda kasutatakse loodusliku vahendina, mis aitab leevendada artriidi ja spordivigastuste valu. Anekdotiivsed tõendid näitavad, et see aitab vähendada verevalumite teket ja ravitsemise aega. Kuid arnikal on mõned võimsad kõrvaltoimed, mida peaksite oma tervishoiuteenuse osutajaga arutama, enne kui hakkate seda kasutama.

Taust

Arnica, tuntud ka kui leopardsbane, wolfsbane ja Euroopa arnica. See on mitmeaastane õistaim, mis sarnaneb pärlitega. See on erekollane lill ja on leitud Euroopas, Lõuna-Venemaal ja Põhja-Ameerika puidupiirkondades. Arnica kasvab nii kaugele põhja kui Alaska. Seda on kasutatud paljude aastate jooksul taimsete ravimitena.

Kaalutlused

Arnica, nagu teised taimsed ravimid, ei ole FDA heaks kiidetud. Lill ja taim sisaldavad palju toimeaineid, sealhulgas ühendeid ja lenduvaid õlisid. Nagu ka peaaegu kõigi looduslike abinõude puhul tõsi, ei hõlma arnica tooteid teie ravikindlustus. Arnica-põhiste toodete hindu võrrelda samasuguse funktsionaalsusega toodete maksumusega.

Kasu

Usutakse, et arnica aitab suurendada vereringet ja aitab vähendada nii valu kui ka väiksemate vigastuste turset. Võite seda nahale lisada, lisada vett väliseks kasutamiseks või kasutada seda sisemiselt. Arnica on looduslik põletikuvastane aine, mis on kergesti kättesaadav tervisliku toidu ja mahepõllumajanduslike toodete jaemüüjate ning internetis välja antud retseptitaga. See on saadaval sobivates vormides, sealhulgas vedel, kreem, kreem, geel ja salv. Nagu iga taimekaitsevahend, võta enne arnika kasutamist ühendust oma tervishoiuteenuse osutajaga. Ta saab kindlaks teha, kas see on teie jaoks ohutu.

Kasutab

Kasutatuna nahale on öeldud, et see on kasulik vähendada lihaste pingetest ja tüvedest tingitud põletikku ja valu. Usutakse, et ta suudab kudede taastuda ja seda kasutatakse vigastuste raviks. Arnica’t kasutatakse haavade paranemise ja reumaatilise valu sümptomite vähendamiseks ning luumurdude ja putukahammustuste tekkeks. Võite seda lahjendada vees ja kasutada seda suu pesta või kipitama kurguvalu ja igemete nakkuste jaoks, loputades juuste väljalangemist või rahustav jalgavann. Homöopaatias kasutatakse seda pärast õnnetust või šokki ja arvatakse, et see on kasulik vereringeelundite haiguse raviks. Salvi kasutatakse ka flebiidi raviks ja vältimiseks. Nagu iga taimekaitsevahend, on enne arnika kasutamist vaja pöörduda oma arsti poole. Ta saab kindlaks teha, kas see on teie jaoks ohutu.

Hoiatus

Nagu teisedki põletikuvastased ravimid, võib arnica olla ohtlik, kui teil on krooniline maksa- või neeruhaigus. Samuti kannab ta sarnaseid GI kõrvalnähte, sealhulgas iiveldust ja oksendamist. Ärge kasutage Arnicat avatud nahahaavade korral, sest helenaliin on aktiivne koostisaine mürgine ja võib olla südamega mürgine. Pikaajaline paikne kasutamine võib põhjustada ekseemi. (Vt 1. viide); üleannustamine on põhjustanud toksilisi sümptomeid, mis on levinud teistele mürgistuse vormidele, sealhulgas kõhulahtisus, hemorraagia ja isegi surm. Arnica’t ei soovitata kasutada raseduse või imetamise ajal. Enne raviskeemi lisamist peate arnica kasutamist arstiga arutama.