Millised on flaxseedi ja jogurti koostise eelised?

Kuigi jogurt on juba pakitud arvukate oluliste toitainetega, mida teie keha vajab iga päev, lisades flaxseed jogurtile, pakutakse toitaineid, mida te ise ainult jogurt ei tooda. Kondensibulat sisaldav lina seemned võivad isegi vähendada krooniliste haiguste tekkeriski. Kuid linaseemnete lisamine jogurtile suurendab ka kalorite sisaldust.

Ekstra toitained

Madala rasvasisaldusega jogurti ja linaseemnete kombineerimine annab teile hea valgu, süsivesikute ja tervislike rasvade segu, mida te ei saa ainult jogurti või linaseemnete söömisega. Jogurt on rikkalikult valku, süsivesikuid, kaltsiumi, fosfori, kaaliumi ja B-vitamiine, samal ajal kui linaseemal on palju kiudaineid ja küllastumata rasvhappeid, eriti omega-3-rasvhapete alfa-linoleenhapet või ALA-d. Vastavalt Meditsiiniinstituudi andmetele lisab ainult 1 supilusikatäis maapinnast flaxseedsi umbes 2 grammi ALA-d, mis ületab igapäevaseid ALA nõudeid meestele ja naistele.

Suurenenud satitte

Valk ja kiudained on toitainete kogused, mis suurendavad küllastumist, mis muudab teie tunde täis pikemaks ajaks, ilma et tarbiks ekstra kaloreid. Jogurt on rikka valgu ja linaseemned on kooritud kiududega. Seepärast suurendab jogurtipõhine puuviljadest saadud flax seed rohkem kui ainult jogurti söömist. Flaxseedi ja madala rasvasisaldusega jogurti kombinatsioonide söömine on suurepärane viis nälja ja kogu kalorite tarbimise kontrollimiseks tervisliku kehakaalu juhtimiseks.

Vähendatud haigusriskid

Arvestades linaseemne kõrgeid oomega-3 ja kiudaineid, võib jogurtile lisamine aidata vähendada krooniliste haiguste tekkeriski. Marylandi Meditsiinikeskuse ülikool teatab, et ALA-rikkad linaseemned võivad aidata vähendada kõrge vere kolesterooli taset, südameinfarkti ja insuldi riski ning teie vähktõve tekke riski. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskus märgib ka, et linaseemned võivad aidata parandada menopausi sümptomeid, nagu kuumahood ja meeleoluhäired. Joogiiris leitud probiootikumid on kasulikud seedetrakti tervisele ja võivad aidata ravida kõhulahtisust ja ärritatud soole sündroomi.

Kalorite kaalutlused

Lina segu lisamine jogurtile suurendab teie kalorite tarbimist veidi. Vastavalt Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi riikliku toiduvarude andmebaasile standardsetele viidetele on üks supilusikatäis maapähklitest 37 kalorit. Kuid kuna sama 1-supilusikat sisaldav linaseemne osa sisaldab 2 grammi toiduvärve, ei lõigata flaxseedist kõiki kaloreid, vaid keha imendub. Flaxseedi kasutamine mõõdukalt osana tasakaalustatud söögikorra kavast ei too tõenäoliselt kaasa kehakaalu tõusu.