Mis on ashwagandha juur?

Ashwagandha juurtega nimetatakse sageli India ginsengiks, kuigi taim on pipar perekonna liige. Seda seetõttu, et see sisaldab palju atribuute ja ühendeid, mis muudavad selle sarnaseks panaxi ženšenniga. Seda ravimit kasutatakse tooniks stressi ja üldise heaolu jaoks. See on populaarne Ajurveedi meditsiinis, sest see teostab sünergistlikult teisi ürte.

Kirjeldus

Tillotsoni Instituudi andmetel on tegelikult kaks taime, mis on tuntud ashwagandha nime all. Nepali konvolvulul on India ja Aafrika native, mida enim leitakse Nepalis. Teine taim on tuntud Withania somnifera ja on kõige enam kasutusel täna ja tuntud kui India ženšenn. Ashwagandha, mis pärineb Indiast ja Aafrist, Nepali kumerus, on see, mida usutakse olevat viidatud vanades sanskrititekstides, milles on loetletud selle tervendavat kasu. Selle mõjud on palju tugevamad kui Byania somnifera. Ashwagandha taim on põõsas mitmeaastane taim. Valged juured on osa, mida kasutatakse meditsiiniliselt. Juur on kibe maitse.

Kasu

Vastavalt Steven Fosteri ja Rebecca Johnsoni “National Geographic Desk Reference to Nature’s Medicine” autoritele on Ashwagandhat Indias üle 3000 aasta pärast peetud noorendava tervisega ürdi. Ashwagandha suurendab energiat ja samal ajal tugevdab ka närvisüsteemi. Tillotsoni Instituudi andmetel kasutatakse juurest immuunsüsteemi tugevdamiseks, neerupealiste toetamiseks ja kilpnääre toitmiseks. See aitab parandada mälu ja tunnetust. Vastavalt Michigani ülikoolile kasutatakse Aafrikas traditsiooniliselt põletikku ja palavikku.

Kõrvalmõjud

Ashwagandha on enamasti ohutu ravimtaim. Tillotsoni Instituudi andmetel ei tohiks seda kasutada koos barbituraatidega. Ashwagandha on ka lastele turvaline. Seda on antud lastele Indias ohutult. Fosteri ja Johnsoni sõnul paranes kehavõime ja punaliblede arv lastel, kes võtsid 60 päeva jooksul 2 g herbi päevas. Seda ravimit ei tohiks kasutada rasedatel ja rinnaga toitvatel naistel, sest Michigani ülikooli andmetel ei ole sellistes tingimustes ashwagandha mõju veel põhjalikult uuritud.

Annustamine

Tavaliselt võetakse ashwagandha taime juur kapsli või teeviisi. Tee valmistatakse keedetud veega 3/4 kuni 1 tl. Michigani ülikooli andmetel rootorit keevas vees 15-20 minutit. Tee võib võtta kuni kolm korda päevas. Juure võib võtta võrkina, kasutades samu mõõtmisi ja sagedust. Traditsiooniliselt segati juur Indias võrdse hulga gei. Kuni 3 tl. Vastavalt Fosteri ja Johnsonile antud lastele, et suurendada nende massi.

Teadusuuringud

On näidatud, et Ashwagandhal on alternatiivsete ravimite ülevaates avaldatud uuringute ülevaate kohaselt kasvajavastased, stressivastased, antioksüdandid ja põletikuvastased omadused. Ashwagandhas esinevad adaptogeenid võivad aidata ka teiste terviseprobleemide tõttu Vastavalt artiklile leidis teine ​​uurimus, mis avaldati “Apteekide ja farmakoloogia ajakirjas”, et juur vähendab maksa maksa lipiidide oksüdatsiooni, mis võib põhjustada vähki ja stimuleerida kilpnääre.