Viie viie multivitamiini

Puuviljade, köögiviljade, tervete terade, madala rasvasisaldusega piimatoodete ja pähklite toitumine osutub optimaalseks viisiks kõigi vajalike vitamiinide ja mineraalide saamiseks. Vitamiinipreemia ei ole seotud vähenenud haigusriskiga, vaid võib suurendada dieeti, mis on lühike köögiviljad ja puuviljad. Kuid mitte kõik multivitamiinid on võrdsed. Neil on teatud kogus teatud vitamiine ja mineraalaineid, jäetakse mõni neist välja ja mõnikord ei sisalda märgistusel loetletud piirnorme. Otsige enda jaoks sobivaid omadusi, et leida parimad.

Miks võib multivitamiini vaja minna

Kui te juba sööte suhteliselt tasakaalustatud toitu, mis on täis tailiha valku, puuvilju, köögivilju, terveid terveid ja tervislikke rasvu, ei pruugi multivitamiin olla vajalik. Rasked treenijad, inimesed, kes puutuvad kokku stressist tingitud olukorras, vaesed sööjad, need, kes unustavad magamise, rasedad ja rinnaga toitvad naised ning immuunsüsteemi kahjustatud isikud võivad saada multivitamiini. Enne lisaainete lisamist konsulteerige alati arstiga, võite saada liiga palju asju. 2012. aasta rahvusvahelise ennetava meditsiini ajakavas avaldatud uuring näitas, et liiga palju teatud vitamiinipreparaate võib suurendada vähiriski.

Optimaalne sisu

Otsige multivitamiini, mis sisaldab 100 protsenti vitamiine A, B-6, B-12, C, D ja E. Samuti soovite, et see sisaldaks 100 protsenti nende nime all tuntud vitamiinidest: tiamiin (B-1), riboflvein (B-2), kroom, foolhape ja niatsiin. Kvaliteetne multivitamiin sisaldab 100% mineraalide vaske ja tsingi soovitatavast päevaannusest. Premenopausis naised peaksid püüdlema 18 milligrammi rauda multivitamiini ja meeste ning menopausijärgsete naiste 10 milligrammi kohta.

Brändi valimine

2010. aastal tarbijauuringute abil läbi viidud 21 multivitamiinide sõltumatu test leidis, et enamik tooteid sisaldas märgistusel loetletud toitainete koguseid, mis olid saasteainetest vabad ja läbinud US Pharmacopeia lahustumiskatse, mille käigus hinnati, kas vitamiin lahustub korralikult maohappega Toitainete vabastamine; suuremate kaubamärgi kaubamärgid on enamasti turvaline bet, sest nad ei taha oma maine ohverdada, kui nad toodavad ebakvaliteetset toodet. Vältige multivitamiinide kasutamist, mis teevad põhjendamatute väidete hulka, näiteks paljutõotav kaalukadu või paranenud energia. Vastavalt Consumer Reports’ile on viie viie multivitamiini, mis põhinevad toitainetel ja hinnal, järgmised omadused: Kirkland Signature Daily multivitamiin, Equate Complete Multivitamin, Healthsense Advanced Formula Complete, Up Ja Up Advanced Formula ja Central Vite koos antioksüdantidega.

Erimõtted

Multivitamiinid aeguvad, nii et kontrollige enne ostmist aegumiskuupäeva. See kuupäev peaks olema mitu kuud, nii et teil on aega pillide ohutult tarbida; rasedad naised ja naised, kes üritavad rasestuda, vajavad multivitamiini koos märkimisväärse koguse foolhappega, mis aitab vältida sünnidefekte. Premenopausis naised peaksid püüdma 400 mikrogrammi foolhapet igas multivitamiinis ja rasedad naised vajavad 600 mikrogrammi. Rääkige oma arstiga teile kõige paremini sobivate kaubamärkide kohta. Aktiivsed inimesed võivad vajada rohkem kui 400 multifaktsionaalsetest rahvusvahelistest D-vitamiini rahvusvahelistest standarditest. Kuni 600 rahvusvahelist ühikut aitab teil hoida tugevaid luid ja parandada immuunsust. Ehkki D-vitamiini ei ole täiustatud tulemuslikkuse parandamiseks, vajavad sportlased optimaalset taset, et ära hoida vigastusi ja suurendada nende võimeid, märkis ülevaade, mis on avaldatud 2013. aasta toitainetes.