Kaalulangus, kasutades kajeeni pipart, sidrunimahl ja vahtrasiirup

Lihtne puhastustööde teooria – joomine Cayenne, sidrunimahl ja vahtrasiirup vees – on õitsenud “salendavaks lahenduseks”, kus on arvukad vahtrasiirupi turustajad, veebisaidid ja raamatud, mis pakuvad kaalulangusplaane, mis põhinevad vürtsikas limonaadil. Kuulsuse pooldajad isegi tout selle kasuks. See plaan on olnud umbes alates 1970ndatest, selle populaarsus taastub perioodiliselt. Enne kiiritamist konsulteerige alati tervishoiuteenuse osutajaga, eriti kui teil on tervislik seisund või võtate ravimeid.

Ajalugu

Paastumise mõiste ei ole uus, kuigi erinevad teooriad selle kohta, kuidas seda kõige paremini teha, on olemas. Seda on sajandeid kasutatud religioosseteks eesmärkideks paljude usundite inimeste poolt, et puhastada hinge, keha ja vaimu ning patune patune käitumise eest. Seda peetakse ennetava vahendina traditsioonilises hiina meditsiinis. Mõned tänapäeva propageerijad ütlevad, et võivad haigusi ravida või ennetada, kuid sageli kasutatakse tühja kõhuga puhastamiseks või keha eemaldamiseks ja soovimatute kilogrammide eemaldamiseks, märgib Dayle Hayes ja “Toit ja toitumine” autorid Rachel Laudan . “See paastumise teooria on mõnevõrra kaasaegne idee, mis sai alguse 20. sajandi teisel poolel. 70-ndate keskel alternatiivne tervishoiuspetsialist Stanley Burroughs populariseeris paasenemise mõistet Cayenne pipra, sidrunimahla ja vahtrasiirupiga. Ta kutsus seda Master Cleanseiks. Mõni kümnendit hiljem taastati huvi puhastatud vahendite kohta Peter Glickmani poolt, kes avaldas selle vana plaani uue raamatu “Kaotatud kaalu, suurema energia ja 10 päeva jooksul õnnelikumaks”. Hiljem sai see teooria tänu kuulsuse kaitsjatele taas populaarseks . Mõned vahtrasiirupi ettevõtted on selle idee kaaperdanud, väites, et nende siirup on ainus tüüp, mida tuleks selle plaani jaoks kasutada, pakkudes teile selliseid salajasi, mis aitavad teil seda paastumiskava ja vahu siirupi juhendeid kava uuemate variatsioonidega.

Ajakava

Puhastamine peaks kesta vähemalt 10 päeva. Te saate igapäevaselt 6-12 klaasi spetsiaalset limonaadi. Kui ta vabastas oma puhastuse versiooni, soovitas Burroughs dietüüris osalejatele, et puhastust saab teha kuni 40 päeva. Glickman väidab, et ta on seda teinud kuni 28 päeva. Glickmani sõnul peaks öö enne selle puhastamist teid juua tassi taimset lahtistit teed. Sa ka juua 1 tk vett 2 tl. Mitte jooditud meresoola igal hommikul, kui teete puhastust. Soolvesi alternatiivina võite tarbida veel ühe tassi lahtiste teed.

Omadused

Selle “toiduga” limonaadi valmistamine on suhteliselt lihtne. Sega 1 oz., Mis võrdub 2 spl, värske laimi või sidrunimahla, sama koguse orgaanilise vahtrasiirupi ja 1/10 tl. Cayenne pipar sisse 8 untsi. veest. Saate osta toidupoest, mida vajate, või osta komplektid veebis, mis pakuvad selle dieedi koostisosi. Glickman väidab, et sidrunimahl jagab teie käärsoole vanade jäätmete kihid, siirup annab teile energiat ja kaneenipipar kiirendab teie detoksiprotsessi, samal ajal laiendades veresooni ja loputades lima. Puhastamisprotsessi ajal ei söö enam sööma.

Ekspertide ülevaade

Kuigi see kava on populaarne, puuduvad kliinilised tõendid selle detoksikatsiooni nõuete toetamiseks, märgib Diet Spotlight’i veebisaidi eksperdid. Teil on tõenäoliselt kehakaalu langus, kuid tänu tõsisele kalorsuse piirangule märkige DietChoices.com eksperdid. Üldiselt hoiatab Austraalia Dietitianide Liit, et teie keha toksiinide eemaldamise viis ei ole teaduslikult tõestatud. Loomkatsed on näidanud perioodilist tühja kõhu tervislikku kasu, nagu insuliinitundlikkuse suurenemine, stressiresistentsus ja pikema eluea pikenemine, kuigi inimestel on vaja uuringuid, kas inimesed saavad selliseid eeliseid. Paljud meditsiinitöötajad kahtlevad selles teoorias, märkides, et 12-tunnine igapäevane paastuaeg, näiteks üleöö, piisab selliste hüvede saamiseks, märgib Hayes ja Laudan.

Kaalutlused

Selle kiire lühiajalise lähenemise kasutamine võib põhjustada kõrvaltoimeid. Need hõlmavad pearinglust, väsimust, peavalu ja ebanormaalseid südame rütmi. Kui teil on podagra, tõstab paan teie rünnakuohtu. Pikaajalisema tühja kõhuga toimetulek võib häirida teie immuunsüsteemi ja olulisi kehavigastusi. Vastavalt American Cancer Society andmetele võib see põhjustada kahjustusi teie neerudele, maksa ja muudele organitele. Kui olete juba alatoidetud, võib see olla eriti ohtlik.