Miks ma olen alati unine ja väsinud?

Olles väsinud pärast pikka päeva või raske treenimine on normaalne. Olles unine ja väsinud kogu aeg, eriti ilma selge põhjuseta, võib näidata tõsisemat probleemi või selle aluseks olevat kroonilist haigust. Kui teil esineb väsimus, mis kestab kauem kui paar päeva või kes on tõsiselt kurnav, pidage nõu oma arstiga niipea kui võimalik.

Sümptomid

Kogu aeglaselt unine ja väsimus võib olla väsimuse tunnuseks. Väsimus ja väsimus võivad ilmneda mitmel viisil. EMedicineHealth’i sõnul võib väsimus põhjustada nõrkust, pearinglust, väsimust, hingeldust ja isegi südamepekslemist. Kui väsimus süttib äkki ja seda ei vähenda piisav magada ega puhata, võib see tähendada tõsisemat meditsiinilist probleemi. Sama kehtib ka juhul, kui väsimusega kaasneb tugev peavalu või kõhuvalu, vere või valu rinnus.

Füüsilised põhjused

Kõige ilmsem väsimuse ja unisuse põhjus on magamise puudumine. Vastavalt MayoClinic.com-ile vajab keskmine täiskasvanu iga päev seitse kuni kaheksa tundi magamist. Kui te magate vähem kui see, võib teie magamiskava kohandamine anda mõningast kergendust. Närimine, ebamugav ümbrus või muud aspektid võivad mõjutada ka teie unelmate mustreid. Vastavalt NetDoctori meditsiinilisele töörühmale võivad aneemia, hormonaalsed probleemid ja isegi teatud ravimid põhjustada end väsimust ja vähese energiaga. Selliste tõsiste probleemide vältimiseks, nagu vähk, võib osutuda vajalikuks meditsiiniliste analüüside seeria.

Emotsionaalsed põhjused

NetDoctor mainib ka ärevust ja depressiooni kui kahte võimalust, mis on alati väsinud. Kui kasutate depressioonivastast ravimit, võivad ravimid ise ka põhjustada väsimust. Kroonilise väsimussündroomi, mille mõnikord ei ole ilmne põhjus, võib põhjustada ka stressi. NetDoctor juhib tähelepanu, et kognitiivne teraapia võib osutuda kasulikuks kroonilise väsimuse ravis ja väsimustunde leevendamisel.

Diagnoosimine

Kui teie väsimuse põhjused ei ole ilmsed, näiteks kvaliteetse magamise puudumine, võib arst soovitada mitmeid katseid tervisega seotud küsimuste välistamiseks. Uuringud ja vereanalüüsid on enamasti kõigepealt suunatud aneemia, infektsioonide või diabeedi otsimisel. Teie arst võib otsida kroonilisi haigusi, teha HIV-testi või võtta röntgenikiirte, et välistada hingamisteede infektsioon.

Kui probleem on tingitud terviseprobleemist, määrab arst teile õige ravimi, mis aitab teil seda lahendada. Toitumisharjumused või uneplaan võivad samuti aidata. Vitamiinid, raua toidulisandid ja treeningprogramm aitavad võidelda aneemia ja ärevuse vastu ning aitavad teil oma energiat taastada.

Lahendused