Mis on acidophilus pillid?

Acidophilus on bakter, mida nimetatakse probiootiaks, mis tõlgib sõna otseses mõttes “pro elule”. See on loomulikult inimeste seedesüsteemis ja tupes ning aitab kontrollida teisi potentsiaalselt kahjulikke baktereid, mis võivad haigust põhjustada. Acidophilus’t müüakse ka pillide kujul, tavaliselt soolestiku tervise edendamiseks ja seedetrakti ja tupe infektsiooni vältimiseks. Uuringud on näidanud, et kui adekvaatses annuses manustatakse, võib acidophilus aidata mitmesuguseid terviseprobleeme, kuid enamus uuringutest on esialgsed ja uuringud on mõnede probleemide puhul näidanud mitmesuguseid tulemusi. Konsulteerige arstiga enne acidophilus’e kasutamist konkreetse terviseprobleemiga, eriti kui te võtate teisi ravimeid.

Acidophilus üksikasjad

Acidophilus – teaduslikult “Lactobacillus acidophilus” – on “kasulik” või “sõbralik” bakter, sest see aitab seedeprotsessis ja kõrvaldab “halvad” bakterid, mis võivad nakatuda põhjustada. Vastavalt NYU Langone’i Meditsiinikeskuse andmetele on see inimene sünnitanud, kuid lõpuks jõuab see meie sooltele ja tupele. Acidophilus on leitud ka paljudes juustudes ja jogurtites, kuna see lisatakse neile mõlemale fermentatsiooniprotsessi abistamiseks ja seda leidub ka misos ja tempehides. Antibiootikumide all kannatavad sageli antibiootikumid, mis koos teiste probiootikumidega, nagu Bifidobacterium longum ja Lactobacillus bulgaricus, sümptomiteks on antibiootikumid, mis hävitavad kõik bakterid soolestikus, sealhulgas “sõbralikud” bakterid.

Potentsiaalsed hüved

Acidofiilide võtmise täpseid eeliseid on raske kindlaks teha, kuna enamus uuringutest keskendub selle kombineerimisele teiste probiootikumidega. Kuid Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuses on teatatud, et ainult atsetofiilide kasutamine võib aidata ära hoida või ravida tupeinfektsioone ja teatud kõhulahtisuse vorme. Acidophilus on teiste probiootikumide kasutamisel näidanud potentsiaalset kasu selliste haiguste nagu ärritunud soole sündroomi, ekseemi, koliidi, Crohni tõve ja laktoosi talumatuse ravimisel, samuti aitab parandada immuunsust ja kontrollida kolesterooli taset. Siiski on vaja rohkem uurimistulemusi, et anda lõplikke tulemusi.

Prooviuuringud

2006. aasta septembri “Tai meditsiiniliidu ajakirjana” avaldatud uuringust leiti, et kahepäevane raviprotseduur Lactobacillus acidophilus’e ja teise probiootilise bakteriga Bifidobacterium infantis vähendas märkimisväärselt väikelaste ägeda kõhulahtisuse kestust. Teises uuringus, mis ilmus “Korea ajakirjanduse ajakirjanduses” 2011. aasta septembris, leiti, et Lactobacillus acidophilus suurendab tupe seina rakkude proliferatsiooni ja tervist, mis viitab sellele, et Lactobacillus acidophilus’e võtmine võib aidata tupe seina tugevdamist, mis võib aidata nakkuse ärahoidmiseks .

Acidophiluse soovitused

Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel võib acidophilus’e sisaldavate pillide kasutamine üldiselt enamiku inimeste jaoks ohutuks, kuid kui te võtate ülemäärast kogust, võivad need põhjustada kõrvaltoimeid nagu gaas, diarröa ja puhitus. Kui te plaanite mõnda konkreetset terviseprobleemi sisaldavate ravimite võtmist, pidage nõu kvalifitseeritud tervishoiutöötajaga, et tagada õige annus, ja veenduge, et see ei ole vastuolus teie poolt kasutatavate ravimitega. Veenduge, et sildil oleksid nõuetekohased säilitamisjuhised, sest mõned acidophilus’e tabletid vajavad külmutamist.