Apelsinide söömise puudused

Nagu ka teiste puuviljade puhul, peetakse apelsine üldiselt tervislikuks. Apelsinid ei sisalda rasva, on mõõdukalt madalad kalorid ja sisaldavad mitmeid kasulikke toitaineid. Apelsinid ei pruugi olla ideaalsed kõikide toitumisplaanide jaoks ja apelsinide söömine võib teie jaoks ebasoodsasse olukorda sattuda. Enne oma toitumisvajaduse muutmist konsulteerige arstiga.

Rasvapuudus

Apelsinid ei sisalda toidurasva. Kuigi see toitaine on kõrge kalorsusega – iga gramm rasva annab 9 kalorit, võrreldes 4 grammiga süsivesikuid või valku – see võib olla tervislik. Teie keha vajab teatud vitamiine imendumiseks dieetraku, samuti annab toidurasv rasestumisvastasele jõule ning aitab trombile ja ajude arengule. Seega võib rasvade puudumine olla kahjulik, eriti kui te kasutate apelsine, et asendada sellised toiduained nagu pähklid, mis pakuvad tervislikke rasvu.

Madal kiudainesisaldus

Kui te olete dieediga, võib kiu söömine olla kasulik, kuna see annab küllastumise tunde. Kuid apelsinid on kiudainesisalduselt suhteliselt madalad, 100 g apelsiniga on vaid 2 g. Kiud aitab teil oma kolesterooli ja veresuhkru taset hallata ning aitab kaasa korrapärase soole liikumisele. Seega võib kiudainet sisaldavate toitude asemel asetada apelsine söömine kahjulik kehakaalu ja üldise tervise jaoks.

Madal valk

Apelsinide söömine võib olla kahjulik, kuna neil on vähe valku. 100 g apelsin sisaldab vaid 1 g valku – toitaine, mida teie keha vajab lihaste, naha ja teiste kehasiseste kudede terviklikkuse ülesehitamiseks ja säilitamiseks. Valk võib ka aidata kaalujälgimisel. Valgu tähtsuse tõttu võib valgete rikkamate suupiste asemel apelsinide söömine avaldada kahjulikku mõju teie tervisele.

Kõrge suhkruga

Kuigi apelsinid ei sisalda kunstlikke magusaineid, on puu endiselt rikkalikult suhkur, lihtne süsivesik. Lihtsad süsivesikud annavad energia lühema kestuse kui komplekssed süsivesikud ja suhkur võib soodustada ka hammaste lagunemist. Lisaks sellele on suhkrul kõrge glükeemiline indeks, mis tähendab, et see võib suurel määral mõjutada teie veresuhkru taset. 2011. aasta juuni väljaande “Journal of Nutrition” väljaandes avaldatud uuringute kohaselt võib glükeemilise indeksi kõrgemate toitude tarbimine aeglustada kehakaalu langust.

Apelsinid sisaldavad minimaalseid aminohappeid, mis aitavad ehitada ja parandada rakke ning aktiveerida ensüüme ja hormoone. Aminohapped võivad aidata kehakaalu vähenemist, lihaste kasvu ja spordi jõudlust; 2009. aasta veebruari väljaandes “The Journal of Nutrition” avaldatud uurimuses võib üks aminohape, arginiin, võib soodustada lihasmassi suurenemist ja keharasva vähenemist.

Kuigi apelsinid pakuvad mitmesuguseid vitamiine, on mineraalide sisaldus vähe. Apelsinid ei sisalda peaaegu mingit rauda, ​​tsinki, vaske, mangaani, seleeni või fosforit.

Madal aminohapete sisaldus

Mineraalide vähesus