Jogurt näomaski akne jaoks

Akne võitlemine võib olla masendav ja valus kogemus. Paljud raviproduktid apteekist või meigikoltiga sisaldavad karmaid koostisosi nagu bensoüülperoksiid, mis kuivab naha ja muudab akne haldamise veelgi raskemaks. Looduslikud abinõud on sageli ideaalne alternatiiv, kuna need on pehmemad ja ei sisalda kunstlikke värvaineid või lõhnaaineid, mis ärritavad nahka. Jogurmask võib aidata rahulikku praegust akne ja vältida edaspidiseid breakouts, vähendades samas akne armide väljanägemist ja punetust. Kui teate, kuidas pügata üles, võite kraanida oma poodi ostetud akne ravi hästi.

Kasu

On mitmeid omadusi, mis muudavad jogurti maski tõhusaks akne raviks. Jogurt sisaldab terveid bakterikultuure, mis kuuluvad tavaliselt lactobacillus’e liiki, ning võivad aidata seedimisel ja toitainete imendumisel nakkuse vastu võitlemisel ja sissetungimisel immuunsüsteemi tugevdamisel. Looduslikult kohaldades võivad samad kultuurid tappa akne tekitavaid baktereid, et edendada selgemat nahka vastavalt “Perekeskkonna entsüklopeediale”. Lisaks sisaldab jogurt piimhapet, alfa-hüdroksüülhapet, mis aitab lahustada surnud naharakke, mis võivad ummistada poore ja lõksu baktereid, mis võivad põhjustada purunemise. Piimhappe pehmendavad omadused võivad samuti aidata naha heledust ja hüper-pigmentatsiooni vähendamist, mistõttu see võib aidata akne punetust ja nägemist vähendada. Jogurt toimib ka loodusliku niisutajaga, nii et mask ei kuivaks nahka nagu bensoüülperoksiid ja muud traditsioonilised akne ravi komponendid.

Paaritamine

Kuigi saate aknavastase naha maskina kasutada tavalist jogurt ainult aktiivsete kultuuridega, võite saada tõhusamaid tulemusi, kui kombineerite seda teiste looduslike koostisosadega. Kodus loodusliku iluravi Janice Coxi sõnul sisaldavad värsked maasikad salitsüülhapet, mis aitab lahustada keratiini, mis hoiab surnud rakud nahal, kus see võib põhjustada akneid põhjustavaid ummistusi. Koorige ¼ tassi maasikad, millel on võrdne osa jogurtest loodusliku aknevastase maski jaoks. Värsked porgandid võivad aidata ka akne võidelda, kuna nad on looduslikud antiseptikumid. Kuid peate aurima porgandeid enne maskide lisamist, nii et need on piisavalt pehmed, et kombineerida jogurtiga. Kui teil on õlivaba nahk, võib teie jogurti maski lisada mõni supilusikatäis savipulbrit, mis aitab neelata liigset õli, nii et see ei ummista oma poorid ega põhjusta akne.

Kasutage

Kui olete segatud oma jogurti maski, kasutage seda puhta sõrmega, et see teie nägu rakendada. Mask toimib üleööraamisena, kuid seda saab kasutada ka teatud piirkondades, kui teie akne on koondunud ühte või kahte kohale. Laske maski kuivatada ligikaudu 15 minutit, enne kui kasutate seda sooja veega ja puhastuslapiga. Sõltuvalt teie akne raskusastmest võite maski kasutada kuni kolm korda nädalas.

Hoiatused

Kuigi jogurt on looduslik toode, võib see ikkagi nahka ärritada. Veendumaks, et te pole maski suhtes allergiline või tundlik, kasutage oma randme sisepinnal katseplaati, enne kui plaanite seda kasutada ja kas teil on reaktsioon. Kuna jogurt sisaldab piima-hapet, mis koorib nahka, võib mask kasutada ka teie nägu päikese käes. Päikesekahju vältimiseks kasutage maski kasutades päikesekaitset.