Kaalulangus lahtistidest

Ameeriklased on lootusetu kaotada, kulutades rohkem kui 60 miljardit dollarit aastas dieedi ja kehakaalu langetamisel. Asjaolu, et paljud inimesed, eriti need, kellel on toitumishäired, pöörduvad lahtilaste poole, et kaotada kaalu, veelgi süttib meeleheidet. Kuigi lahtistid on seaduslikud meditsiinilised kasutused, võib pikaajaline või kuritahtlik kasutamine põhjustada tõsiseid tagajärgi.

Ajalugu

Lahtistav kasutamine pärineb vähemalt iidsetest Egiptust, kui tervendajad kasutasid meditsiiniliste seisundite ravimiseks mitmesuguseid koostisosi, sealhulgas puhitus, puhitus ja seedehäired. Vastavalt Discovery’i kanali veebisaidile kutsus üks Egiptuse lahtistav retsept kehamassi, hanupi ja piima kokku keetma, piserdama ja seejärel joomist valmistama.

Tähtsus

Ligikaudu 8 miljonit ameeriklast kannatab söömishäirete all ning söömishäired on suuremad kui kõik muud vaimse tervise seisundid. Bowimeemia all kannatavate inimeste hulgas on eriti levinum kuritarvitamine kaalulangus, kuid see on seotud ka anoreksiaga, ütleb hädaolukorra sattumise allianss.

Tüübid

Mayo kliiniku andmetel on viis peamist tüüpi lahtistid: lahtiselt moodustavad, stimulandid, hüperosmootilised, libiained ja väljaheite pehmendid .. Tühjad moodustavad lahtistid töötavad massi ja vee lisamisega väljaheidetele ja võtavad kuni 72 tundi töötamiseks. Stimuleerivad lahtistid ärritavad käärsoolet, stimuleerides seda välja kasvama. Hüperosmootilised lahtistid tõmbavad ümbritsevast kudest vett väljaheidesse, mis pehmendab väljaheidet ja soodustab liikumist. Määrdeained katavad väljaheite ja ümbritseva koe pritsmetega veekindla ainega, mis hoiab väljapoole pehme ja kiirendab liikumist. Väljaheite pehmendid takistavad väljaheite kuivamist, võimaldades normaalset eliminatsiooni. Looduslikud lahtistid hõlmavad kastoorõli, ploome ja rabarberit. Harjutus stimuleerib loomulikult ka kõht.

Efektid

Loksatiivid on mõeldud kõhukinnisuse vältimiseks või leevendamiseks, stimuleerides soolestiku liikumist. Kuna lahtistid mõjutavad osa seedetraktist, mis vastutab pigem elimineerimise, mitte imendumise eest, ei mõjuta see keharasv ega alaline kaalukaotus. Need võivad põhjustada ajutist kehakaalu kaotamist, eemaldades organismist väljaheite ja vähendades vedeliku taset, vastavalt Allianss for Eating Disorder Awareness.

Hoiatus

Allergiat puudutavate häirete teadlikkuse ala järgi on kaalulanguse eesmärgil kasutatav pahaloomuline kuritarvitamine äärmiselt ohtlik. Loksuva kuritarvituse sümptomiteks on füüsiline ja psühholoogiline sõltuvus, soolestiku funktsioonihäired, krambid, kontrollimatu kõhulahtisus, maohaavandid, jäsemete, näo ja mao vedelikupeetus, verine väljaheide, neerukivid, malabsorptsioonist põhjustatud alatoitumus, väsimus ja elektrolüütide tasakaaluhäired, mis võivad viia Südamepuudulikkus. Lastetaimne kuritarvitamine on seotud ka käärsoolevähi suurema esinemissagedusega, ütleb tervisliku eluviisiga naiste keskus. Ärge soovitate rohkem kui ühe nädala pärast käsimüügi või retseptitavat lahtistid. Kui arst pole seda nõu pidanud.