Miks on nüüd varre lõhn ja ma pole varem seda teinud?

Selge lõhn esineb tavaliselt esmakordselt puberteedil, kui teie apokriinne näärmed higistavad koos teie keha bakteritega. WorsleySchool.neti sõnul kipub vananemisest tingitud hüpnoos lõhn halvenema. Paljud inimesed hakkavad puberteedieas või varajases noorukieas kasutama alarõhu deodoranti või higistamisvastast vahendit. Deodorandid inhibeerivad baktereid, mis põhjustavad teie kaenlaalude lõhna.

Eccrine ja Apokriinid

Teie nahk sisaldab kahte tüüpi higi näärmeid ehkriini ja apokriinsete näärmete all. Enamik armpit higi pärineb ekkriinõlgedest, ei sisalda lõhna ja täidab keha jahutuse funktsiooni. Eccrine higi on enamasti vesi ja sool. Värske apokriiniga higi on ka lõhnatu, kuid kui see ühendab 90% meestest ja 70% naissoost kaunistest leitud bakterid, siis see põhjustab keha lõhna. MayoClinic.comi andmetel on apokriin higi rasvapõhine higistamine, mis on rikutud bakterite poolt seeditav.

Õige hügieen

Teise keha puhastamine muutub eriti oluliseks teismeliste aastate sisenemisel. Võib arvata, et enne keha lõhna saamist ei saa minna nii kaua, ilma vanni ega duššita. Kuuma vee ja seebi päevane dušš võib olla piisavalt värske lõhna hoides, kuigi võib-olla peate seda sagedamini suitsetama, kui te olete väga aktiivne või kaldute palju higi. Kui olete murelik keha lõhna pärast, proovige deodoranteeriva vanni seepi.

Antiperspirandid ja deodorandid

Hingamisvastased vahendid sisaldavad alumiiniumit, mis aitab blokeerida higistamisnäärme, mis takistab teil higistamist. Kui te ei higi, on tõenäoline, et teie kaenlaalused ei paha paha. Mõned inimesed ei soovi antiperspirante kasutada alumiiniumi sisaldava mure tõttu. Deodorant ei takista teil higistamist, kuid pärsib lõhna tekitavate bakterite kasvu. Looduslikud deodorandid sisaldavad selliseid koostisosi nagu salvei, ammooniumalumi ja söögisoodat. Võib arvata, et peate deodoranti uuesti kasutama päeva jooksul sagedamini kui hingamisvastaseid vahendeid.

Toitumine

Teie toitumine võib teie kaenlaaluste aroomil olla oma osa. NaturalNews.com sõnul võib keha lõhna vähendada suuresti rafineeritud ja töödeldud toiduainete toidust toitumise muutmine peamiselt tervetest toitudest, nagu köögiviljad, puuviljad ja terad. Nad soovitavad süüa klorofüllirikaste toitude maitsetaimi nagu petersell, cilantro ja piparmünt.

Hüperhidroos

Hüperhüdroos on meditsiiniline seisund, kus teie keha higistab rohkem, kui on vaja, et teid jahedaks hoida. MayoClinic.comi andmetel mõjutab hüperhidroos tavaliselt kaenlaaluseid, käsi ja jalgu. Raske higistamise episoodid ilmnevad vähemalt üks kord nädalas ilma liigse füüsilise koormata. Hüperhidroos põhjustab menopausi, madal veresuhkru tase ja kilpnäärme ületalitlus. Hooldused hõlmavad retseptiga higistamisvastaseid aineid, Botoxi süsti ja äärmuslikel juhtudel kirurgiat, et murda närve, mis töötavad higi näärmetega.